🎥İçerik Üreticiliği (RibeTuber) Sistemi

RibeTuber sistemi sunucumuzda video çeken ve/veya yayın yapan arkadaşlar için tanınan özel haklardır. YouTuber rolü gibidir ancak daha küçük ölçekli kanallara mahsustur.

Nasıl (İçerik Üreticisi) RibeTuber Olunur?

RibeTuber yani İçerik Üreticisi rütbesini elde etmek için sunucumuzda bir video çekip YouTube'da yayınlamanız veyahut Twitch gibi platformlarda yayına almanız gerekmektedir. Aşağıdaki ayrıntılı metinlerde belirtilen gereklilikleri tamamladıktan sonra mail yoluyla başvurmanız gerekmektedir. Başvurmak için aşağıdaki gereklilikleri yerine getirip web sitemizden başvuru ekranına gelmeniz, buradan İçerik Üreticiliği Başvuru Formunu (https://riberia.net/form/riberia-network-icerik-ureticisi-basvuru-formu) doldurmanız, ardından da riberia.net/destek adresine başvuru yaptığınıza dair mesaj atmanız gerekmektedir. Ribetuber (İçerik Üreticiliği) Paketleri aşağıda yer almaktadır.

Discord içi RibeTuber (İçerik Üreticisi) Sistemi

 • Oyun içi RibeTuber olan insanlar için bir roldür. Oyun içi RibeTuber olan insanlara discordumuzda bu rol verilir.

 • Discord içinde aldığınız rol sayesinde zaman zaman İçerik Üreticilerine özel düzenlenen çekilişlere katılabilir ve kredi, VIP gibi ödüller elde edebilirsiniz.

 • İçerik Üreticilerine özel hazırlanmış kanalları görebilir ve bu kanallar vasıtasıyla özel İçerik Üreticisi yarışmalarına katılabilir, birbirinden değerli kredili, VIP'li ve hatta paralı yarışmalara katılabilirsiniz.

 • İçerik Üreticisi forumlarına erişebilir, bu forumlar üzerinden diğer İçerik Üreticileri ile görüşebilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

 • Yetkililer müsait olduklarında, kendileri ile video çekmek veya herhangi bir içerik üretmek için oyunda buluşmak üzere Discord İçerik Üreticisi konusunda yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

Oyun içi RibeTuber (İçerik Üreticisi) Sistemi

Oyun içerisinde RibeTuber olabilmek için artık abone ve izlenme koşulu yok! Oyun içerisinde rol alabilmeniz için Emektar içerik üreticisi paketi veya bu paketin üstündeki bir paketin koşullarını karşılıyor olmalısınız. Eğer koşullara uyuyorsanız rollerinizi elde edebilmek için https://riberia.net/form/riberia-network-icerik-ureticisi-basvuru-formu adresinden başvurunuzu yapın!

Başvuru yaptıktan sonra riberia.net/destek adresinden destek talebi oluşturmayı unutmayınız!

Oyun içi RibeTuber (İçerik Üreticisi) Avantajları

 • Riberia Network yetkilileri ile görüşerek yayınlarınızda, videolarınızda Riberia ürünlerini kullanarak çekiliş yapabilecek imkanlara sahip olabilirsiniz. Örneğin videonuzda veya yayınınızda Riberia Network VIP, 10₺ Riberia Site Kredisi gibi çekilişler yapabilirsiniz.

 • Canlı yayınlarınız ve videolarınız Riberia Network discord sunucusunda yetkililer tarafından duyurulur.

 • Canlı yayınlarınız yayına başladığınız sırada yetkililer tarafından tüm sunucu görecek şekilde birkaç defa duyurulur.

 • Videolarınız eğer ilgi çekecek ve kaliteli bir düzeydeyse yetkililer tarafından discord sunucumuz üzerinden etiket ile duyurulur.

 • En kaliteli içeriklerinizden bazıları Riberia discord sunucusunda @everyone etiketi ile duyurulur.

 • Kimi oyunlarda fly yetkisi ve özel kit elde edersiniz.

RibeTuber (İçerik Üreticisi) Paketleri

Sizler için RibeTuber paketleri oluşturup RibeTuber sistemini çok daha kolay ve anlaşılır bir şekilde ayarladık. Oyun içerisinde ve sunucumuzda aşağıdaki paketlere göre RibeTuber üyelikler elde edebilirsiniz. Her bir paketin koşulları ve avantajları aşağıdaki tabloda sıralanmıştır.​ Paketlerde istisnalar olabilir. Verilen koşullarla ilgili her türlü detay için tüm bilgilendirme sayfalarını dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Paketler

Koşullar

Avantajlar

Süre

Temel Paket

Abone ve izlenme koşulu yok! Abonen ve izlenme sayın ne olursa olsun bir video çek ve paketi kap!

Yalnızca discord sunucusunda platforma göre RibeTuber, Tiktoker ve RiberiaGram rütbesi elde edersiniz.

Bu rütbe bir aylıktır. Bir ay boyunca herhangi bir içerik paylaşımı yapmazsanız rütbeniz kaldırılır. Video çekemeyecek durumda olusanız yetkililere bildirmelisiniz. Ayrıca başka sunucularda video çekerseniz de rütbeniz alınır.

Emektar Paketi

Abone ve izlenme koşulu yok! 30 gün içerisinde 10 video çek ve rütbeyi kap (Youtube için)! Baştan sallama iş yapanlara rütbe yok, o yüzden emek ver! (Videolar Youtube için en az 6 dakika uzunluğunda ve kaliteli olmalı. Tiktok gibi kısa videolu platformlar için 30 gün içerisinde en az 18 video paylaşmış olmalısınız. Yayıncıysanız en az 1 saat uzunluğunda 7 adet yayın yapmış olmalısınız. Tüm bu koşulların yanında içeriğin kalitesi en önemli ölçektir.) Tüm bunların yanında Tiktok, Instagram, Youtube, Twitch gibi platformların birçoğundan aynı anda içerik üretirseniz bu paketi elde etme şansınız artabilir. Ancak aynı videoyu başka platformlarda yayınlamanız durumunda o video tek bir platformdan geçerli sayılır.

Her ay sonu paylaştığınız içerikler karşılığında kredi elde etme şansı! + Video çekmiş olduğunuz oyunlarımızda RibeTuber rütbesi ve bu rütbenin oyun içerisinde sağladığı avantajların tümü + Maaş gibi her ay 40 kredi kazanma + 1 ay içinde çektiğiniz videoların toplam süresinin %30'u kadar kredi kazanma+ Discord sunucumuzda Emektar İçerik Üreticisi rütbesi

Bu rütbeye sahip olan kullanıcılar, sunucumuzda her hafta içerik üretmeliler. Üretmezlerse rütbeleri silinir + Ayrıca başka sunucularda video çekerseniz de rütbeniz alınır.

Gelişmiş Paket

Abone ve izlenme koşulu yok! 30 gün içerisinde 17 video çek ve rütbeyi kap (Youtube için)! Baştan sallama iş yapanlara rütbe yok, o yüzden emek ver! (Videolar Youtube için en az 3 dakika uzunluğunda ve kaliteli olmalı. Tiktok gibi kısa videolu platformlar için 30 gün içerisinde en az 26 video paylaşmış olmalısınız. Yayıncıysanız en az 1 saat uzunluğunda 8 adet yayın yapmış olmalısınız. Tüm bu koşulların yanında içeriğin kalitesi en önemli ölçektir.) Tüm bunların yanında Tiktok, Instagram, Youtube, Twitch gibi platformların birçoğundan aynı anda içerik üretirseniz bu paketi elde etme şansınız artabilir. Ancak aynı videoyu başka platformlarda yayınlamanız durumunda o video tek bir platformdan geçerli sayılır.

Temel Paket ve Emektar Paketi'nin tüm özellikleri + mağazamızda kullanabileceğiniz 30₺ kredi kuponu +Maaş gibi her ay 40 kredi kazanma + 1 ay içinde çektiğiniz videoların toplam süresinin %30'u kadar kredi kazanma ekstra olarak Videolarınızla yaptığınız katkılara bağlı olarak aylık kredi ödülleri

Bu rütbeye sahip olan kullanıcılar, sunucumuzda her hafta içerik üretmeliler. Üretmezlerse rütbeleri silinir + Temel Paket Koşuları geçerlidir. Ayrıca başka sunucularda video çekerseniz de rütbeniz alınır.

Youtuber / Profesyonel İçerik Üreticisi Paketi

Gelişmiş paket koşullarını kapsamaktadır + sunucumuz için paylaşmış olduğunuz videoların yanı sıra son 30 gün içerisinde toplamda en az 20 saat boyunca yayın yapmış olmanız gerekmektedir. Kaliteden ödün vermemelisiniz.

Temel Paket, Emektar Paketi ve Gelişmiş Paket'in tüm özellikleri + oyun üzerinde ve discord sunucumuzda Youtuber veya Profesyonel İçerik Üreticisi rütbesi + Maaş gibi her ay 40 kredi kazanma + 1 ay içinde çektiğiniz videoların toplam süresinin %30'u kadar kredi kazanma+ ekstra olarak Videolarınızla yaptığınız katkılara göre sponsorluk teklifleri

Bu rütbeye sahip olan kullanıcılar, sunucumuzda her hafta içerik üretmeliler. Ayrıca her hafta en az bir kez bir saatlik canlı yayın yapmalılar. Yayın yapmazlarsa rütbeleri silinir + Ayrıca başka sunucularda video çekerseniz de rütbeniz alınır.

Onaylı İçerik Üreticiliği

Üç ay boyunca 75'ten fazla içerik üretme, bu içeriklerin sosyal mecralarda en az 30.000 etkileşim alması. Aktif olarak son iki hafta içerisinde 10 içerik paylaşmış olmak ve içerik üretmeye devam etmek.

Temel Paket, Emektar Paketi ve Gelişmiş Paket'in tüm özellikleri + oyun üzerinde ve discord sunucumuzda Onaylı İçerik Üreticisi rütbesi + sık sık sunucumuz yetkilileri ile iletişim kurup çekiliş yapma fırsatı + Maaş gibi her ay 40 kredi kazanma + 1 ay içinde çektiğiniz videoların toplam süresinin %30'u kadar kredi kazanma + sunucumuz ekonomik durumuna bağlı olarak alabileceğiniz harçlık desteği

Bu rütbeye sahip kullanıcılar, haftada en az 3 içerik üretmeliler. Üretmezlerse rütbeleri silinir + Temel Paket Koşulları Geçerlidir.Ayrıca başka sunucularda video çekerseniz de rütbeniz alınır.

Ribetuber (İçerik Üreticisi) Aylık Kredi Paketleri

Emektar İçerik Üreticileri artık paylaştıkları içeriklere göre kredilerle ödüllendiriliyorlar! Sunucumuzda Emektar İçerik Üreticisi paketi koşullarını tamamlayan kullanıcılarımız artık aşağıda paylaştığımız şekillerde krediler elde edecekler.

Youtube gibi video paylaşım platformlarında 1 ay içerisinde çektikleri video sürelerinin toplam %30'u kadar kredi (100 dakikada 30 kredi), Twitch gibi canlı yayın platformlarında saat başı 5 kredi, Tiktok, Instagram Reels ve Youtube Shorts gibi kısa süreli paylaşımlar yapılan, genellikle mobil cihazlarda izlenen platformlarda 20 özgün videoda 5 kredi alabilirsiniz.

Kredi talepleri ile ilgili bazı kurallar bulunmaktadır. Kurallar aşağıdaki gibidir.

 • Kredi elde edebilmek için tüm bu içerikleri bir ay içerisinde paylaşmış olmanız gerekmektedir. Örneğin bir ay içerisinde toplam 100 dakikalık video yayınlamış bir Youtube içerik üreticisi söz konusu ay içerisinde sunucumuz web sitesinden destek talebi açması durumunda 30 kredi ile ödüllendirilebilir.

 • Kullanıcının kredi talep edebilmesi için emektar içerik üreticisi unvanı bulunmalıdır.

 • Kullanıcının kredi talep edebilmesi için son bir ay içerisinde başka bir Minecraft sunucusunda video paylaşmamış olması gerekmektedir.

 • Kullanıcı aktif şekilde içerik üretimini sürdürmelidir.

 • Kredi talep etmek için destek talebi açmak gereklidir.

 • Her ay yalnızca bir kez kredi talep etmek üzere destek talebi açılabilir.

 • Kullanıcının sunucumuz kurallarına aykırı eylemlerde bulunmaması gerekmektedir.

 • Kullanıcı eğer bir yayıncı ise (Twitch, Youtube vb.) kredi talep edebilmesi için bir ay boyunca en az 24 saat yayın yapmış olması gerekmektedir.

 • Kredi ödülleri her ayın son 7 günü içerisinde açtığınız destek talepleri ile verilmektedir. Kredilerinizi talep etmek için ay başı veyahut ay ortasında destek talebi açmanız durumunda talebiniz incelenmez.

RibeTuber (İçerik Üreticisi) Rütbe iptali durumları

 • Kullanıcıların paket sürelerinde belirtilen süreler boyunca video çekmeyen veya yayın yapmayan kanalların Ribetuber yetkileri oyun içerisinden ve gerekirse discord üzerinden alınmaktadır.

 • Riberia Network'te Ribetuber iken başka bir sunucunun tanıtımını yapanlar rütbelerini tamamen kaybederler.

Başvurular genellikle hafta sonlarında incelenir. Sahte video, sahte başvuru, kendine ait olmayan videoları ve kanalları ekleyen kişiler sunucudan süresiz yasaklanır. Spam başvurular değerlendirilmez ve sahipleri süresiz yasaklanırlar.

Last updated