Minecraft Nedir?

Minecraft, camiasında "Notch" olarak bilinen İsveçli yazılımcı Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen ve 2011'de Mojang Studios tarafından yayınlandıktan sonra 2014'te Microsoft tarafından satın alınan bir sandbox oyunudur. Oyun, ilk bakışta grafiksel anlamda kötü ve çocuksu görünse de uçsuz bucaksız bir dünyaya sahip olmasından ötürü bir mühendislik harikasıdır. Oyunda yapabileceklerinizin sınırının olmaması her türlü yaştan insana hitap etmesini sağlar. Java Edition, Bedrock Edition ve Education Edition olmak üzere üç ayrı platformda hizmet sunan Minecraft'ta, Riberia Minecraft sunucusuna Java Edition 1.8 ila 1.20 ve Bedrock 1.19 ila 1.20 sürümleri arasında giriş yapılabilir.

Oyunda hayal gücünüze bağlı olarak neredeyse her şeyi yapabilirsiniz. İsterseniz yaratıcı oyun modunda tüm eşyalara erişip kendi hayalinizdeki dünyayı inşa edebilir; isterseniz hayatta kalma modunda can ve açlık barlarınızla türlü tehlikelere karşı mücadele edip hayatta kalırsınız. Medeniyetinizi geliştirebilir, kızıltaşlarla çalışarak mühendisliğe başlayabilir ve envai çeşit ürünün fabrikasını kurabilirsiniz. Kısacası bu oyunda yapabileceklerinizin sınırını yalnızca siz belirlersiniz.

Tek oyunculu ve çok oyunculu oyun seçeneklerinden dilerseniz maceranızı tek oyunculu modda köylüler ve diğer moblarla (yaratıklarla) yaşarsınız, dilerseniz de Riberia gibi harikulade sunuculardan birinde arkadaşlarınızla çok oyunculu bir şekilde oynayabilirsiniz.

Last updated