Riberia Network
Search
K
💲

Oyuncu Marketi (ChestShop) Sistemi

Özellikle SkyBlock ve Survival türevleri olan oyunlarda ticari anlamda sıklıkla kullanılan ChestShop sistemi hakkında bilgilendirme wikisi aşağıdadır.
Oyuncuların ayrıca ada marketi olarak da bildiği bu sistem oyunda diğer oyunculara eşya satıp para kazanmada çok büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca oyuncu sandık marketleri, yalnızca eşya satmaya değil, ihtiyacınız olursa eşya satın almanıza da yarıyor.

Peki oyuncu marketinde nasıl eşya satabilir veya satın alabiliriz?

Eşya satın almak ve/veya satış yapabilmek için yalnızca iki şeye ihtiyacımız var.
  1. 1.
    Sandık
  2. 2.
    Tabela
Sandık ve tabelayı kullanarak aşağıdaki gibi bir satış tabelası yapabilirsiniz.

1 - Sandığı yerleştirin ve tabelayı oyunda eğilerek sandığa yerleştiriniz.

2- Tabelayı aşağıdaki örneğe göre doldurunuz.

En üste oyundaki adınız, ikinci satıra kaç adet satmak istediğinizi, üçüncüye satacaksanız B, satın alacaksanız S yazıp fiyatını belriliyorsunuz. En son satıra ise item kodu yazmalısınız
Bu örnekte tamamlanmış bir satış tabelası var. diehard isimli oyuncu 1 oyun parasıyla 1 adet taş satıyor.
Bu resimdeki şekilde yazdığınızdaysa oyuncular sizin tabelanızdan ürün almazlar, belirttiğiniz fiyat ve adetle size satış yaparlar.
Bu örnekte tamamlanmış bir satın alım tabelası var. diehard isimli oyuncu 1 oyun parasıyla 1 adet taş satın alıyor.

Tabelamız tamam, peki nasıl eşyalarımız satılacak veya eşya satın alacağız?

Hazır olan oyuncu marketlerinin kullanılabilmesi için içlerine eşya koyulabilir olmalıdırlar. Misal stone yani taş eşyasını satıyorsak sandığımızın içine taşlar koymalıyız ki başka oyuncular gelip marketimizden taş satın alabilsin. Veyahut taş ürününü birisinden satın almak istiyorsak sandığımızda boşluklar bırakmalıyız ki başkaları gelip tabelaya sağ tıkladığında eşyalar sandığımıza düşsün.
Başkasının tabelasına ürün satmak veya o ürünü satın almak için o oyuncunun oyuncu marketi tabelasına sağ tıklamak yeterli.